Приймаємо участь у міжнародних семінарах


3 вересня 2016 року в ННІ лісового та садово-паркового господарства НУБіП України відбувся міжнародний семінар, обмін досвідом Україна-США «Стан арбористики в Каліфорнії та Україні». Метою семінару було обговорення останніх світових досягнень в галузі арбористики, а також ознайомлення з досвідом та методами міської арбористики та захисту міських насаджень від шкідників та хвороб в сучасних умовах.

Основними проблемами, що обговорювалися учасниками семінару, були:

  1. Стан міських насаджень, виявлення хвороб, методики лікування дерев.
  2. Арбористика в Україні – початковий етап розвитку, необхідність підтримки та навчання спеціалістів.
  3. Стан лісів в Україні, виявлені хвороби та шкідники, заходи боротьби з ними.
  4. Закордонний досвід догляду за міськими насадженнями (на прикладі штату Каліфорнія, США).

фото семінар

Загалом участь у семінарі взяли понад 80 учасників з України та США (Каліфорнія), серед яких були представники науки і професійної освіти (включаючи фахівців з профілюючої підготовки школярів), керівні кадри та провідні спеціалісти, КО «Київзеленбуд», приватних садових центрів та розсадників, а також, власне, фахівці з питань арбористики. Від лісозахисної служби у семінарі брали участь представники ДСЛП «Харківлісозахист» (Давиденко К.В.), ДСЛП «Вінницялісозахист» (Чудак В.В.) і ДСЛП «Київлісозахист».

Семінар відкрив директор ННІ лісового і садово-паркового господарства, проф. Петро Лакида, який розширив визначення терміну арбористика, пов’язав його з проблемами сучасного стану захисту насаджень і визначив як складову частину заходів з лікування деревних рослин.

image-0-02-01-0de272fa409130bcfa17da69ddb0b82e39562b22e8f69fa9aa465c8e63a79f67-V

У ході пленарного засідання були озвучені доповіді фітопатолога Каліфорнійського університету та представника Американської асоціації арбористів ISA професора Артура Джеймса Доунера (Dr. Artur James Downer) – «Арбористика в Каліфорнії – досвід роботи» та «Вплив засухи на міське озеленення», практикуючого фітопатолога-арбориста Ігоря Сінгера – «Планування робіт із міської арбористики в сучасних умовах України», професора кафедри біології лісу та мисливствознавства Анатолія Гойчука – «Фітосанітарний стан лісів України та шляхи індукції демутаційних процесів» та доцента кафедри дендрології та лісової селекції Олександра Курдюка – «Арбористика як складова дендрологічного забезпечення озеленення урбанізованого середовища».

Впродовж усього семінару відбувався активний відкритий діалог представників науки, ландшафтних дизайнерів та арбористів, що підтверджує актуальність розглянутих питань та необхідність пошуку правильних рішень проблем, що постають перед фахівцями лісового та садово-паркового господарства.

В результаті проведеної дискусії та доповідей учасників було складено попередній проект резолюції, в якій визначили важливість арбористики, як складової частини системи догляду за рослинами та їх оздоровлення.  Учасники конференції вважають за доцільне провести ряд організаційних заходів для формування професійної школи захисту деревних рослин та догляду за  ними. Також пропонувалось ініціювати необхідність створення центру моніторингу реакції рослин на зміну кліматичних та екологічних умов (за прикладом закордонного досвіду) та посилення інформаційної роботи в засобах масової інформації.

Також, для запобігання повної втрати унікальних ендемічних видів рослин української дендрофлори, учасники семінару дійшли спільного рішення звернутися з листом до Міністерства екології та природних ресурсів України з основними положеннями прийнятої під час семінару резолюції.