Мандрівка, яка не має меж


Короїди продовжують свою мандрiвку українськими сосновими лiсами.   Наслiдки для насаджень сумнi- ще рiк тому соснові насадження були зеленими ……Зараз у соснових насадженнях Бобрiвського  та Борівського лiсництва сосновi культури на деяких дiлянках повнiстю втратили життєздатнiсть з причини заселення короїдами, златками та ураженням офiостомовими грибами (ДП “Сєвєродонецьке ЛМГ”, Луганського ОУЛМГ травень 2018року).

Ще рiк тому всихання лiсу на дiлянцi характеризувалось як групове i ця група складалась з 17дерев на площi 0,9га. Сьогоднi кiлькiсть всохлих дерев становить понад 40шт.
І це навiть, вiдмiчено не повний розвиток короїдiв, особливо короїда стенографа. Сосновi культури всихали ранiше нiж личинки ксилофага починали живлення.
Сумiсними зусиллями ми надалi будемо проводити лiсопатологiчнi обстеження i наглядати за розвитком ксилофагiв i станом насаджень.

Короiди продовжують свою мандрiвку украiнськими сосновими лiсами. Наслiдки для насаджень сумнi- ще рiк тому сосновi насадження були зеленими ……Зараз у соснових насадженнях Бобрiвського лiсництва сосновi культури на деяких дiлянках повнiстю втратили життездатнiсть з причини заселення короiдами, златками та ураженням офiостомовими грибами (ДП Северодонецьке ЛМГ, травень 2018року)

Опубліковано Державне Спеціалізоване Лісозахисне Підприємство "Харківлісозахист" 26 травня 2018 р.