Відділ лісової фітопатології


Головний мікробіолог – начальник відділу –

     Телефон: (057) 783-47-63,  E-Mail: phyto127@i.ua

    Біологічна лабораторія захисту лісу та фітопатології виконує такі види робіт та послуг в області лісозахисту та мікології:

1) Проведення спеціальних обстежень, експертиз розсадників, теплиць, лісових культур, лісових насаджень, захисних смуг, парків, садів, присадибних ділянок, окремих дерев, пнів зрубаних дерев, деревини при збережені її в місцях заготівлі з метою встановлення видового складу захворювань та стовбурових шкідників деревних порід.

2) Проведення мікробіологічного лабораторного аналізу проб деревних і чагарникових порід (сіянців, саджанців, пагонів, листя, хвої, стовбурів, коренів, деревини), ґрунту з метою виявлення та визначення типу захворювань, ступеню їх розвитку, шкодочинності, з наступним наданням рекомендацій по боротьбі та попередженню подальшого розповсюдження.

3) Надання науково – практичних обґрунтувань для проведення заходів з поліпшення санітарного стану насаджень, захисних смуг, окремих дерев тощо.

4) Складання рекомендацій та розробка спеціальних заходів боротьби із захворюваннями деревних та чагарникових порід.

5) Проведення винищувальних заходів у осередках інфекційних захворювань, визначення їхньої ефективності.

6) Надання методичної та консультативної допомоги з питань діагностики хвороб лісових та плодово-ягідних деревних та чагарникових порід, розробка методичних рекомендацій з лісозахисту.

7) Участь у комісіях по обстеженню ділянок лісу які потребують проведення санітарних рубань з наданням висновків та пропозицій.

8) Складання короткострокових та довгострокових прогнозів розвитку хвороб лісу.

9) Проведення спеціалізованих навчань та семінарів з питань лісозахисту.

10) Мікологічна експертиза, в т. ч. судова – будь – яких об’єктів та матеріалів (приміщення, будівлі, харчові та промислові виробництва, товари та ін.).

11) Ботанічна і фітопатологічна експертиза, в т. ч. судова – визначення якості саджанців, рулонних газонів, посівного матеріалу. Виявлення причин загибелі або неприживлюваності рослин. Визначення порід дерев. Визначення віку дерев, у тому числі живих.

12) Видалення плісняви – будь – які об’єкти і обсяги. Консультації з вибору засобів захисту та усунення причин ураження пліснявою, допомога в підборі ефективних і безпечних для людини, антисептиків.

13) Експрес – дезінфекція приміщень. Дезінфекція повітря за допомогою ультрафіолетових ламп (вбиває всі бактерії, віруси і гриби).

14) Виїздна консультація (висновки на місці в день огляду).

15) Набори для самостійного відбору проб – телефонуйте для уточнення.

16) Нерухомість – перевірка та підготовка квартир перед продажем чи купівлею, супровід експерта – будівельника або міколога для здачі – приймання побудованих об’єктів (квартир, будинків).

17) «Синдром хворого будинку» – обстеження квартир і офісів з метою пошуку джерела зараження.

18) Дистанційне консультування та експертиза для віддалених регіонів – видача висновків мікологічної експертизи за надісланими замовником пробами матеріалів і фотографіям. Якщо у Вас є сумніви в тому, чи є пліснявою плями в квартирі або на стінах будинку, надсилайте фотографії цих ушкоджень – отримаєте безкоштовну консультацію.

19) Юридична допомога та консультації для адвокатів з питань мікології.

20) Виклик експерта в судове засідання для роз’яснень з питань причини утворення плісняви.

21) Проведення комплексної мікологічної та оціночної експертизи.

22) Обстеження дерев’яних конструкцій в т. ч. у заміських будинках, підтверджуємо або спростовуємо наявність дереворуйнівних грибів чи комах.

23) Видача письмових консультацій з загальних питань причини виникнення плісняви в будівлях та ін., консультації з розглядом наданих замовником документів (акти фіксації протікання перекриття чи даху, попередні мікологічні висновки, матеріали судових справ та ін.).

24) Перевірка достовірності даних висновків мікологічної експертизи.

25) Визнання житла непридатним для проживання на підставі мікологічного висновку.

26) Вирішуємо «зворотні» завдання – підтверджуємо, що приміщення або будівлі не заражені пліснявою чи грибами. Послуга актуальна, зокрема, для будівельників і підрядників, яким необхідно обгрунтовано довести споживачам споруджуваного житла, що виросли на кам’яних або оштукатурених стінах, деревині – не грибок, а потемніння і не впливають на її міцність.

27) Виявлення причин пліснявого враження вікон зі склопакетами і інших світлопропускних конструкцій.

28) Виявлення патогенних і алергенних грибів у повітряному просторі, їх видова та кількісна оцінка.

29) Лабораторне тестування ступеня потенційної патогенності виявлених штамів пліснявих грибів (культуральними методами).

30) Оцінка ефективності дії біоцидних і фунгіцидних обробок.

31) Консультативна допомога у виборі антисептиків (біоциди, фунгіциди) залежно від конкретних умов застосування.

32) Навчання персоналу замовника методам моніторингу мікологічного стану приміщень, проведення тематичних семінарів та лекцій.

33) Виготовлення та продаж дистильованої води – 1, 3, 5 л., а також розливом у тару замовника.

34) Визначення видового складу, відсоток заселеності і ступеня шкідливості комах. Прогноз їх розповсюдження. Складання рекомендацій щодо проведення захисних і профілактичних заходів.

35) Проведення захисних хімічних і біологічних заходів боротьби з шкідливими комахами (мінуюча міль, непарний шовкопряд, американський білий метелик та ін.).